ART / Etchings etc / Copper engraving 7437042
*
nr 743 7042
COPPER ENGRAVING
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59,
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday February 27 2012
at 17:31:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/2 08:43:00
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karta över italien kopparstick
-
8052 ETCHING
David Ahlqvist (1900-1988), Sweden. Signed, Kaktus..//
Auction ends
today
20 maj at 19:11
-
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
today
20 maj at 18:07
-
8378 ETCHING
Eva Stockhaus (b. 1919), Sweden. "Den gamla vedbod..//
Auction ends
today
20 maj at 18:23
-
8099 ETCHING
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sweden. Signed, "b..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:43
-
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
today
20 maj at 19:58
-
8213 ETCHING
ok ej sign, Paris. Image dimensions: 20x16 cm, out..//
Auction ends
today
20 maj at 18:24
*
COPPER ENGRAVING
Read more about Grafik
nr 743 7042
COPPER ENGRAVING
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59,
Karta över Italien, 1742, "Homannianis" 51 x 59
Estimate: | 2000 |
---|---|
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
27/2 08:43:00 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karta över italien kopparstick
-
8052 ETCHING
David Ahlqvist (1900-1988), Sweden. Signed, Kaktus..//
Auction ends
today
20 maj at 19:11 -
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
today
20 maj at 18:07 -
8378 ETCHING
Eva Stockhaus (b. 1919), Sweden. "Den gamla vedbod..//
Auction ends
today
20 maj at 18:23
-
8099 ETCHING
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sweden. Signed, "b..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:43 -
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
today
20 maj at 19:58 -
8213 ETCHING
ok ej sign, Paris. Image dimensions: 20x16 cm, out..//
Auction ends
today
20 maj at 18:24